Susumu RG2012P-564-B-T5
RG2012P-564-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-564-B-T5
Brief Description
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-564-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-564-B-T5
QUANTITY
RG2012P-564-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-564-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-564-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-564-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-564-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-564-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-564-B-T5
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 134MA 6.8 OHM datasheet.pdf
0.100" HDR TH datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM TACH 12VDC datasheet.pdf