Susumu RG2012P-5760-B-T5
RG2012P-5760-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5760-B-T5
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5760-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-5760-B-T5
QUANTITY
RG2012P-5760-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5760-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5760-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5760-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5760-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5760-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5760-B-T5
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
IC OSC XTAL PROG 4-JE datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AFC 32A Y2 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.6A 90 MOHM TH datasheet.pdf
EVAL KIT datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf