Susumu RG2012P-5763-D-T5
RG2012P-5763-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5763-D-T5
Brief Description
RES SMD 576K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5763-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-5763-D-T5
QUANTITY
RG2012P-5763-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5763-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5763-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5763-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5763-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5763-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5763-D-T5
CONN HEADER 116POS W/POSTS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OTP 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC P600 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS STACK SIDE .200 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 118 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf