Susumu RG2012P-59R0-D-T5
RG2012P-59R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-59R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 59 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-59R0-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-59R0-D-T5
QUANTITY
RG2012P-59R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-59R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-59R0-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-59R0-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-59R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-59R0-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-59R0-D-T5
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68PLCC datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 30AWG BROWN 100' datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8-QFN datasheet.pdf
RES SMD 14.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A LONG GOLD datasheet.pdf