Susumu RG2012P-6040-D-T5
RG2012P-6040-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6040-D-T5
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6040-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-6040-D-T5
QUANTITY
RG2012P-6040-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6040-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6040-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6040-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6040-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6040-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6040-D-T5
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOD INLET/STD FILTER 15A PNL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf