Susumu RG2012P-6043-B-T1
RG2012P-6043-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6043-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6043-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-6043-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-6043-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6043-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6043-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6043-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6043-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6043-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-6043-B-T1
LED GREEN 4MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS STR T/H 5V datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/YLW TINT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 29POS datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 340MA 1.96 OHM datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf