Susumu RG2012P-6191-D-T5
RG2012P-6191-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6191-D-T5
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6191-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-6191-D-T5
QUANTITY
RG2012P-6191-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6191-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6191-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6191-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6191-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6191-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6191-D-T5
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 210MSPS 32-LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf