Susumu RG2012P-620-W-T1
RG2012P-620-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-620-W-T1
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-620-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-620-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-620-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-620-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-620-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-620-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-620-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-620-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-620-W-T1
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 66.56X22 X 25.5" datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS61031 datasheet.pdf
ACCELEROMETER 1.5G 3AXIS 14-LGA datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS BLK 100' datasheet.pdf
170A2 LEVER datasheet.pdf
BS II SNGL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IN-LINE datasheet.pdf