Susumu RG2012P-624-B-T5
RG2012P-624-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-624-B-T5
Brief Description
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-624-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-624-B-T5
QUANTITY
RG2012P-624-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-624-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-624-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-624-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-624-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-624-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-624-B-T5
IC OPAMP VGA 80MHZ 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SPLICE TRI SLOT MAGNET datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 1KW 200V datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 60MA RADIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 70V POWERMITE datasheet.pdf
SR BTS WWWRDY 20 ASY EP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf