Susumu RG2012P-6342-C-T5
RG2012P-6342-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6342-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 63.4KOHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6342-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-6342-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-6342-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6342-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6342-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6342-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6342-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6342-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6342-C-T5
RES SMD 634K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 BELL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
17P HV100 REC CON. TE, 7.0MM datasheet.pdf