Susumu RG2012P-6490-B-T5
RG2012P-6490-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6490-B-T5
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6490-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-6490-B-T5
QUANTITY
RG2012P-6490-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6490-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6490-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6490-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6490-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6490-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6490-B-T5
RING PLASTIC RED datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V TO5-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf