Susumu RG2012P-64R9-C-T5
RG2012P-64R9-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-64R9-C-T5
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-64R9-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-64R9-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-64R9-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-64R9-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-64R9-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-64R9-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-64R9-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-64R9-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-64R9-C-T5
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BCK PROG 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RELAY SAFETY 4PST 8A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 39 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf