Susumu RG2012P-6650-W-T5
RG2012P-6650-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6650-W-T5
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6650-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-6650-W-T5
QUANTITY
RG2012P-6650-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6650-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6650-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6650-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6650-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6650-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6650-W-T5
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8LINE 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 76.44VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DSUB 8W8 M SOD G datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO215AB datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 75NS TBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LOW AGL RING 90MM 90DEG WHITE datasheet.pdf