Susumu RG2012P-6651-C-T5
RG2012P-6651-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6651-C-T5
Brief Description
RES SMD 6.65KOHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6651-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-6651-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-6651-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6651-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6651-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6651-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6651-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6651-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6651-C-T5
CONN DIN PLUG 96POS VERT PCB datasheet.pdf
SOLDERING IRON THERMASOLDER datasheet.pdf
LED LAMP 24V GRN FOR M2P INDICTR datasheet.pdf
IC VIDEO CCD SIGNAL PROC 48QFN datasheet.pdf
MODULE EM357 PA/LNA W/RF CONN datasheet.pdf
XBEE PRO ANLG ADAPT RPSMA 25PK datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
S2L-SMT 3.50/22/90G 3.2 BK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf