Susumu RG2012P-6653-B-T1
RG2012P-6653-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6653-B-T1
Brief Description
RES SMD 665K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6653-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-6653-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-6653-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6653-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6653-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6653-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6653-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6653-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-6653-B-T1
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR LASER 250MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2MM T/H datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL 25PPM 3.2X5 datasheet.pdf
TWT,STR,SNB,USFT,PSA datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 7/16" 5.13" datasheet.pdf
IC ULTRASOUND DRIVER 56VQFN datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 330K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf