Susumu RG2012P-680-C-T5
RG2012P-680-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-680-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-680-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-680-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-680-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-680-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-680-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-680-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-680-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-680-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-680-C-T5
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 204POS DDR3 SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE A 31POS datasheet.pdf
OSC XO 96.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf