Susumu RG2012P-681-B-T5
RG2012P-681-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-681-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-681-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-681-B-T5
QUANTITY
RG2012P-681-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-681-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-681-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-681-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-681-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-681-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-681-B-T5
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 86POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE ASSY 625 DUP SC - LC 3M datasheet.pdf
IC SILICON TUNER HYBRID 40HVQFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MICRO 15C P 48" WHT datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf