Susumu RG2012P-68R1-W-T5
RG2012P-68R1-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-68R1-W-T5
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-68R1-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-68R1-W-T5
QUANTITY
RG2012P-68R1-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-68R1-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-68R1-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-68R1-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-68R1-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-68R1-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-68R1-W-T5
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP NMB FLOA G50 B datasheet.pdf
CABLE 5M CS1 I/O 3 BLOCK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.3K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75MHZ 24TBGA datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
ECOFLEX PUR 18 COND 20AWG BRAID datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf