Susumu RG2012P-6980-W-T5
RG2012P-6980-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6980-W-T5
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6980-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-6980-W-T5
QUANTITY
RG2012P-6980-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6980-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6980-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6980-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6980-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6980-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6980-W-T5
FIXED IND 12UH 125MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 3WIRE SER TSOT23-6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.3V 1W PMDU datasheet.pdf
CONN RCPT PDDLBRD 26POS VERT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf