Susumu RG2012P-69R8-C-T5
RG2012P-69R8-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-69R8-C-T5
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-69R8-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-69R8-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-69R8-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-69R8-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-69R8-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-69R8-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-69R8-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-69R8-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-69R8-C-T5
PTC RESETTABLE 1.50A 6V 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 44VC SC74-6 datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
60742A-112 TERMINAL DRAG PLATE datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS BLANK 7.0X5.0 CMOS datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 550MW DO214AA datasheet.pdf
KIT RCVR QUICK DISC 25M datasheet.pdf
800 MHz, 2:1 Analog Multiplexers IC datasheet.pdf