Susumu RG2012P-7150-W-T5
RG2012P-7150-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-7150-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-7150-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-7150-W-T5
QUANTITY
RG2012P-7150-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-7150-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-7150-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-7150-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-7150-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-7150-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-7150-W-T5
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES 1.91 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXT WARRANTY 5 YEARS FPR SU10K datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 12" 2S FIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 36COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 470MA 360 MOHM datasheet.pdf