Susumu RG2012P-71R5-D-T5
RG2012P-71R5-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-71R5-D-T5
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-71R5-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-71R5-D-T5
QUANTITY
RG2012P-71R5-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-71R5-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-71R5-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-71R5-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-71R5-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-71R5-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-71R5-D-T5
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEVICE 20BIT 64LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 130MA 4.16 OHM datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 690 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP datasheet.pdf
UMMQ-1000-1250-A datasheet.pdf
AHC HIGH PIN COUNT TSSOP-16 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FAN 5VDC 40X20MM 2WR datasheet.pdf