Susumu RG2012P-754-B-T1
RG2012P-754-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-754-B-T1
Brief Description
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-754-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-754-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-754-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-754-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-754-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-754-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-754-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-754-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-754-B-T1
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 740MA 330 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
V BOARD HIGH-TMP 8X8" .055"HOLES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf