Susumu RG2012P-80R6-B-T5
RG2012P-80R6-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-80R6-B-T5
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-80R6-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-80R6-B-T5
QUANTITY
RG2012P-80R6-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-80R6-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-80R6-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-80R6-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-80R6-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-80R6-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-80R6-B-T5
TAPE CLEAR ANTISTATIC 72YDS 1/2" datasheet.pdf
TERM PIN VYL 22-18AWG datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 165MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 150K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 15.000000 MHZ SMD datasheet.pdf
3 POS RECEPTACLE HOUSING datasheet.pdf