Susumu RG2012P-823-D-T5
RG2012P-823-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-823-D-T5
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-823-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-823-D-T5
QUANTITY
RG2012P-823-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-823-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-823-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-823-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-823-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-823-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-823-D-T5
TVS DIODE 188VWM 388VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 9V datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 37POS datasheet.pdf
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4M 256X16 44TSOP datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf