Susumu RG2012P-8450-W-T5
RG2012P-8450-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8450-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8450-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-8450-W-T5
QUANTITY
RG2012P-8450-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8450-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8450-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8450-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8450-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8450-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-8450-W-T5
VARISTOR 297V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V MINI3 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 FRAME datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 6.3KV AXIAL datasheet.pdf