Susumu RG2012P-8450-W-T5
RG2012P-8450-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8450-W-T5
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8450-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-8450-W-T5
QUANTITY
RG2012P-8450-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8450-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8450-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8450-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8450-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8450-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-8450-W-T5
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
COLOR 1-CHANNEL GP FIBER PNP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 665 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FEMTOCLOCK MULT NG 32VFQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf