Susumu RG2012P-8451-B-T1
RG2012P-8451-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8451-B-T1
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8451-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-8451-B-T1
QUANTITY
RG2012P-8451-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8451-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8451-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8451-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8451-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8451-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-8451-B-T1
THERMAL LINK PRESSON TO-18 datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 1W HOOK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf