Susumu RG2012P-8453-B-T1
RG2012P-8453-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8453-B-T1
Brief Description
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8453-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-8453-B-T1
QUANTITY
RG2012P-8453-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8453-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8453-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8453-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8453-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8453-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-8453-B-T1
RES 13 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT W.FL PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.4A 250 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 800MA 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN N PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
GIGABIT XFORMER/CMC/SHUNT MOD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 230MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf