Susumu RG2012P-8660-B-T5
RG2012P-8660-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8660-B-T5
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8660-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-8660-B-T5
QUANTITY
RG2012P-8660-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8660-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8660-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8660-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8660-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8660-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-8660-B-T5
RES 560 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK DIVIDR 2:1 250MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 135.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 0.5A 120V datasheet.pdf