Susumu RG2012P-86R6-B-T5
RG2012P-86R6-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-86R6-B-T5
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-86R6-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-86R6-B-T5
QUANTITY
RG2012P-86R6-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-86R6-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-86R6-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-86R6-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-86R6-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-86R6-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-86R6-B-T5
CONVERTER DC/DC 2W 15V 133MA datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP DARL 50V MINI5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" GOLD datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONN CAP RCPT SIZE 25 MTL CHAIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
10000UF 50V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf