Susumu RG2012P-8870-W-T5
RG2012P-8870-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8870-W-T5
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8870-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-8870-W-T5
QUANTITY
RG2012P-8870-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8870-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8870-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8870-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8870-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8870-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-8870-W-T5
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 6.72NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 14POS 2.54MM datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
FERRULE HTN 21 NEUTRAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf