Susumu RG2012P-8872-B-T1
RG2012P-8872-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8872-B-T1
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8872-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-8872-B-T1
QUANTITY
RG2012P-8872-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8872-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8872-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8872-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8872-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8872-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-8872-B-T1
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 14ST BINARY RIPPLE 16-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS W/OUT FLANGE datasheet.pdf
TEST KIT MTRJ SM JACK - MTRJ datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Wire Leads datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CARD BUS HDR W/O SHIELD, 5MM, datasheet.pdf