Susumu RG2012P-9090-P-T1
RG2012P-9090-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-9090-P-T1
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-9090-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-9090-P-T1
QUANTITY
RG2012P-9090-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-9090-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-9090-P-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-9090-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-9090-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-9090-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-9090-P-T1
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1.5A I2PAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
D4SL-N2PDG-DN datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 4POS datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.3 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0032MHZ CMOS SMD datasheet.pdf