Susumu RG2012P-9310-D-T5
RG2012P-9310-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-9310-D-T5
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-9310-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-9310-D-T5
QUANTITY
RG2012P-9310-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-9310-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-9310-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-9310-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-9310-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-9310-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-9310-D-T5
RES SMD 0.018 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 48TSSOP datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM FLUSH BLUE datasheet.pdf
IC PCI SW 48LANE 12PORT 676BGA datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 450MA 250 MOHM SMD datasheet.pdf
LED CONN CBL ASSY 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8HTSOP datasheet.pdf
MICRO-PITCH SOCKET datasheet.pdf
CONN DIMM DDR2 datasheet.pdf
4700UF 50V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf