Susumu RG2012P-9761-B-T5
RG2012P-9761-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-9761-B-T5
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-9761-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-9761-B-T5
QUANTITY
RG2012P-9761-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-9761-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-9761-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-9761-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-9761-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-9761-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-9761-B-T5
IC OP AMP LP HI SPEED 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 300 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 10% 800VDC RAD 4LD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223-5 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf