Susumu RG2012P-97R6-B-T5
RG2012P-97R6-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-97R6-B-T5
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-97R6-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-97R6-B-T5
QUANTITY
RG2012P-97R6-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-97R6-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-97R6-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-97R6-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-97R6-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-97R6-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-97R6-B-T5
SENSR VRS 5/8" EXPLOSN PROOF 60V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
SPEAKER W/CLASS D AMP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411 datasheet.pdf
RES 348K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf