Susumu RG2012Q-100-D-T5
RG2012Q-100-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-100-D-T5
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-100-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-100-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-100-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-100-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-100-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-100-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-100-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-100-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-100-D-T5
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC GATE NOR 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf