Susumu RG2012Q-12R4-D-T5
RG2012Q-12R4-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-12R4-D-T5
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-12R4-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-12R4-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-12R4-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-12R4-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-12R4-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-12R4-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-12R4-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-12R4-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-12R4-D-T5
FIXED IND 47UH 1.4A 190 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS STR LONG T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II MODULE, TP-T datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
0,47UF 40V 10X7X5MM 125C 20000H datasheet.pdf