Susumu RG2012Q-23R7-D-T5
RG2012Q-23R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-23R7-D-T5
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-23R7-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-23R7-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-23R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-23R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-23R7-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-23R7-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-23R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-23R7-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-23R7-D-T5
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.6A 6-MICROFET datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf