Susumu RG2012V-101-W-T5
RG2012V-101-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-101-W-T5
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-101-W-T5.pdf
Availability of RG2012V-101-W-T5
QUANTITY
RG2012V-101-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-101-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-101-W-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-101-W-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-101-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-101-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-101-W-T5
RES ARRAY 9 RES 33 OHM 10SIP datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
STARTER KIT OMAP5912 FOR PDT datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONSOLE STL GRAY 7.25"LX15.25"W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 1506 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
TERM BLOCK END COVER datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 35VC datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
AXL E IOL AI1 I M12 R datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf