Susumu RG2012V-102-P-T1
RG2012V-102-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-102-P-T1
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-102-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-102-P-T1
QUANTITY
RG2012V-102-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-102-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-102-P-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-102-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-102-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-102-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-102-P-T1
TWEEZER POINTED FINE 20S 5.91" datasheet.pdf
THYRISTOR 275V 400A DO-214 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMD GW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A SMA datasheet.pdf
RES 12M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LP2N 5.00/32 BK datasheet.pdf
TIP WELLER LT1 0.25 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf