Susumu RG2012V-1020-B-T1
RG2012V-1020-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1020-B-T1
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1020-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-1020-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-1020-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1020-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1020-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1020-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1020-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1020-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1020-B-T1
IC REG BUCK 7.5V 1A SYNC 16SOIC datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16-DIP datasheet.pdf
IC SCAN BRIDGE MULTIDROP 49FBGA datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
BUZZ VAC 2KHZ MED PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC LDO REG 1.6V 1A 5-DDPAK datasheet.pdf