Susumu RG2012V-1020-P-T1
RG2012V-1020-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1020-P-T1
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1020-P-T1.pdf
Availability of RG2012V-1020-P-T1
QUANTITY
RG2012V-1020-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1020-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1020-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1020-P-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1020-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1020-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1020-P-T1
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MUX 5BIT 2:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V 6-UDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONF POWER CHASSIS 750W 4 SLOT datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50MA TO-18 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf