Susumu RG2012V-121-C-T5
RG2012V-121-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-121-C-T5
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-121-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-121-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-121-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-121-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-121-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-121-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-121-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-121-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-121-C-T5
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16DIP datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 72POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD VOUT 24TSSOP datasheet.pdf
OPTOCOUPLER SSR 400V 6-SMD datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 9' PURPLE datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.74K OHM 1% 10W datasheet.pdf