Susumu RG2012V-1211-B-T1
RG2012V-1211-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1211-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1211-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-1211-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-1211-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1211-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1211-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1211-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1211-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1211-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1211-B-T1
CONN CABLE SEAL CPC SIZE 17 BOOT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 70G 22KHZ 8CLCC datasheet.pdf
CONN FFC PIN HSG 3POS 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2413 datasheet.pdf