Susumu RG2012V-1330-C-T5
RG2012V-1330-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1330-C-T5
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1330-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-1330-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-1330-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1330-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1330-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1330-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1330-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1330-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1330-C-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
PWMR NEUTRAL WHITE SPOT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 9 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 220VWM SMBJ datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf