Susumu RG2012V-1330-C-T5
RG2012V-1330-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1330-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1330-C-T5.pdf
Availability of RG2012V-1330-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-1330-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1330-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1330-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1330-C-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1330-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1330-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1330-C-T5
IDC CABLE - MKS40K/MC40M/MKS40K datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 21A TO247AC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 4POS datasheet.pdf