Susumu RG2012V-1330-D-T5
RG2012V-1330-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1330-D-T5
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1330-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-1330-D-T5
QUANTITY
RG2012V-1330-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1330-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1330-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1330-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1330-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1330-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1330-D-T5
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RGHT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 40A PCB datasheet.pdf