Susumu RG2012V-1331-D-T5
RG2012V-1331-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1331-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1331-D-T5.pdf
Availability of RG2012V-1331-D-T5
QUANTITY
RG2012V-1331-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1331-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1331-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1331-D-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1331-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1331-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1331-D-T5
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 75MHZ 8VFQFPN datasheet.pdf
CONN SHIELD CASE .050 14POS WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6POS SLD CUP datasheet.pdf
CHOKE COM MODE datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf